Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai ukázal vysokovýkonné coupe i30 Fastback N

27.09.2018 Novinky HYUNDAI

Hyundai ukázal nového člena rodiny N – i30 Fastback N

  • Hyundai odhalil v poradí svoj druhý vysokovýkonný model, ktorý je určený pre európskeho zákazníka – i30 Fastback N
  • i30 Fastback N kombinuje to najlepšie zo štýlového Fastbacku a ostrého hot-hatchu i30 N

Len niekoľko dní pred začiatkom parížskeho autosalónu odhalil Hyundai svoju dlhoočakávanú novinku – vysokovýkonné coupe i30 Fastback N. V poradí druhý ostrý model z dielne Hyundai, ktorý je určený pre európskeho zákazníka, nadväzuje na mimoriadny úspech ostrého hatchbacku i30 N, ktorý od predstavenia koncom roku 2017 zožal obrovský úspech u odbornej aj laickej verejnosti. Len v prvej polovici roka 2018 sa v Európe predalo takmer 3 000 kusov i30 N, čo vysoko prevýšilo pôvodné očakávania kórejskej automobilky.    

„S úplne novým i30 Fastback N opäť stanovujeme nové štandardy na trhu a posilňujeme emocionálny rozmer značky Hyundai,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Predajné výsledky i30 N dokázali, že s našimi N-modelmi neprinášame iba autá, ale tvoríme emócie – unikátne pocity, ktorá vyčarujú našim zákazníkom úsmev na tvári. S novým hot coupe i30 Fastback N s líniami krásneho GT si naši zákazníci užijú rovnakú porciu zábavy kdekoľvek budú jazdiť!“   

Elegantný, výkonný a zároveň praktický

Hyundai i30 Fastback N má veľa čŕt spoločných s elegantným a štýlovým súrodencom i30 Fastback a zároveň prináša množstvo prvkov, ktoré ho stavajú bok po boku s ostrým i30 N. i30 Fastback N sa však vyznačuje aj jedinečnými dizajnovými charakteristikami – za povšimnutie stojí napríklad unikátny zadný nárazník, zvýraznený červenou linkou, a integrovaný čierny zadný spojler. V interiéri zaujme exkluzívny volant s charakteristickým červeným prešívaním, ktoré zdobí aj radiacu páku a sedadlá. Aj napriek svojim športovým vlastnostiam a dizajnu nezabúda i30 Fastback N na potreby každodennej jazdy. Ponúka kufor so základným objemom 450 litrov, ktorý po sklopení zadných sedadiel dosahuje až 1 351 litrov.   

Motory s výkonom 250 k a 275 k

Zákazníci budú mať na výber 2-litrový turbom prepĺňaný benzínový motor v dvoch výkonnostných prevedeniach: štandardný balík ponúka motor s výkonom 250 konských síl a balík Performance prináša motor s výkonom 275 k. Obe verzie motora dosahujú krútiaci moment 353 Nm a maximálnu rýchlosť 250 km/h. Funkcia overboost dokáže dočasne zvýšiť krútiaci moment až na 378 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne auto s 250 k motorom za 6,4 s, s výkonnejším 275k motorom už za 6,1 s. Nový i30 Fastback N je navyše vybavený aj systémom N Grin Control, vďaka ktorému si môže zákazník vyberať až z piatich jazdných režimov – Eco, Normal, Sport, N a N Custom.

Skvelá konektivita a špičková bezpečnosť    

Prístrojový panel bude obsahovať dva typy systémov infotainmentu: audio systém s 8-palcovým dotykovým LCD displejom s integrovanou zadnou kamerou a funkciou Bluetooth alebo navigáciou. Samozrejmosťou sú aj služby Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zákazníkovi prostredníctvom smartfónu ovládať hudbu, funkcie telefónu a navigácie na obrazovke. O bezpečnosť vodiča a posádky i30 Fastback N sa postarajú systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré spĺňajú najvyššie európske bezpečnostné štandardy: systém autonómneho núdzového brzdenia, systém na sledovanie únavy vodiča, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel a inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť.

Výstavnú premiéru zažije úplne nový Hyundai i30 Fastback N na októbrovom autosalóne v Paríži.

Video - TU

____________________

Hyundai Motor
Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2017 celosvetovo predala 4,51 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com.

Hyundai Motor Europe
V roku 2017 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 523.258 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,5% oproti roku 2016. Takmer 85 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku